Çevre

Çevre Dostu Materyal Kullanımı

Dizayn Etiket olarak, insan sağlığına ve çevreye duyarlıyız. Üretimde kullandığımız materyallerin, uluslararası standartlar çerçevesinde, çevre ve insan sağlığına uyumlu olmasına azami derecede önem veriyoruz. Bunları, kalite sertifikaları ile belgelendiriyoruz.

 

Atık Yönetimi

Dizayn Etiket, uluslararası standartlarda atık yönetimi yapan; belediyenin ve Çevre Bakanlığı’ nın tüm denetimlerinden başarıyla geçen bir firmadır. Tüm atıklar, türlerine göre ayrılır ve anlaşmış olduğumuz, Çevre Bakanlığı’ ndan onaylı şirketler tarafından toplanır. 

REACH

REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals), Avrupa Birliği' nin yeni kimyasallar politikası olup,  Avrupa Birliği' nde kimyasallara ilişkin mevcut birçok mevzuatı tek bir çatı altında toplayan bir AB tüzüğüdür. Dizayn Etiket olarak, Reach tüzüğüne uygun kimyasalları kullanmakta ve Reach tüzüğü yeniliklerini sürekli takip etmekteyiz. Reach tüzüğüne uygunluk,  kimyasal bilgiler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı; aynı zamanda insan ve çevre sağlığının en üst seviyede korunmasını sağlamaktadır. 

 

Personel Eğitimi

Personelimize, çevre konusunda tekrarlanan eğitimler vererek; bu konudaki bilinci firma olarak canlı tutuyoruz.

Karbon Ayak izi

Karbon Ayak İzi’ mizi küçültmek için her fırsatı kullanıyoruz. Aşağıda bu konuda geliştirdiğimiz projelerden bazılarını bulabilirsiniz.


 Isı Değerlendirme Projesi

2013 yılında gerçekleştirdiğimiz bir proje ile makinelerimizden çıkan ısıyı, firmamızın ısınmasında kullanmaya başladık. Her makine çalışırken ısı üretir ve bu ısıdan kurtulmak içinse yine enerji harcayan soğutma sistemleri kullanılır. 
Makinelerimizin çıkardığı ısıyı, binamızın ısıtılmasında kullanabilmek üzere bir sistem kurduk. Bu sistem ile hem makineleri soğutmak için kullandığımız enerjiden tasarruf ettik; hem de bina ısınmasında kullandığımız enerjiyi ciddi miktarda azalttık.

 Paketleme Projesi

Siparişlerin sevkiyatında kullandığımız karton kutulardan logomuzu kaldırdık ve bu kutuları müşterilerimizin kendi ihtiyaçları için tekrar kullanabilmelerine uygun hale getirdik. Böylece enerji ve kağıt kullanımını azalttık. 

 


 Pillerin Toplanması

Ömrünü tamamlayan pilleri de ayrı kutularda toplamakta ve diğer atıklarla karışmasına izin vermemekteyiz. Atık pillerimiz, konusunda uzman firmalar tarafından toplanmaktadır. 

 Ofis Atıklarının Ayrılması

Çöplerimizi ofis şartlarında da ayırarak topluyoruz. Her masada normal bir çöp kutusunun yanında, bir de kağıt atıklar için ayrı bir kutu mevcuttur. Kağıt atıklar ayrı olarak toplanır ve tekrar değerlendirme şirketine gönderilir.

 

...